top of page

Artline Kimya, özgün ve yenilikçi yapısı ile her projeyi kendi kapsamında değerlendirerek, deneyimli dinamik uzman kadrosu ve güçlü altyapısı sayesinde müşterilerine fonksiyonel, estetik, dayanıklı, yenilikçi ve kusursuz ürünler sunarak en iyi çözümleri geliştirir.

Farklı desen ve dokudaki geniş yelpazeli estetik, şık ve kullanışlı ürün koleksiyonlarını görmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Rekabetçi fiyatları ile satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri ile süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamanızı sağlar.

Fiyat ve teknik bilgi için müşteri danışma hattını veya info@artlinekimya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Toz Boya Nedir?

Toz boya, 1960'larda Kuzey Amerika'da piyasaya sürülmesinden bu yana son derece popüler hale gelen bir kuru terbiye işlemidir. Toplam endüstriyel terbiye pazarının% 15'inden fazlasını temsil eden toz, geniş bir ürün yelpazesinde kullanılmaktadır. Giderek daha fazla şirket, maksimum üretim, gelişmiş verimlilik ve basitleştirilmiş çevresel uyumluluk sağlayan yüksek kaliteli, dayanıklı bir son kat için toz boyaları tercih ediyor. Fonksiyonel (koruyucu) ve dekoratif yüzeyler olarak kullanılan toz kaplamalar neredeyse sınırsız renk ve doku yelpazesinde mevcuttur ve teknolojik gelişmeler mükemmel performans özellikleri ile sonuçlanmıştır.

 

Toz Boya Nasıl Çalışır?

Toz boyalar, sertleştiriciler, pigmentler, tesviye maddeleri, akış değiştiriciler ve diğer katkı maddeleriyle birleştirilmiş polimer reçine sistemlerine dayanır. Bu bileşenler eritilerek karıştırılır, soğutulur ve una benzer tek tip bir toz halinde öğütülür. Elektrostatik sprey biriktirme (ESD) adı verilen bir işlem tipik olarak toz kaplamanın bir metal substrata uygulanmasını sağlamak için kullanılır. Bu uygulama yöntemi, toz parçacıklarına elektrostatik yük uygulayan ve daha sonra topraklanmış parçaya çekilecek bir püskürtme tabancası kullanır. Toz kaplamanın uygulanmasından sonra parçalar, ısının eklenmesiyle kaplamanın kimyasal olarak reaksiyona girerek uzun moleküler zincirler oluşturduğu ve yüksek çapraz bağlantı yoğunluğu sağlayan bir kürleme fırınına girer. Bu moleküler zincirler bozulmaya karşı çok dirençlidir. Bu tür bir uygulama, tozları uygulamanın en yaygın yöntemidir. Toz kaplamalar, plastikler ve orta yoğunluklu lif levha (MDF) gibi metalik olmayan yüzeylere de uygulanabilir.

 

Bazen bir akışkan yatak uygulaması sırasında bir toz kaplama uygulanır. Önceden ısıtılmış parçalar bir akışkanlaştırıcı toz hunisine daldırılır ve kaplama erir ve parçanın üzerinden dışarı akar. Parçanın kütlesine ve sıcaklığına ve kullanılan toz türüne bağlı olarak sonradan kürleme gerekebilir. Hangi uygulama süreci kullanılırsa kullanılsın, toz boyaların kullanımı kolaydır, çevre dostudur, uygun maliyetli ve dayanıklıdır!

 

Toz Boyanın Dayanıklılığı

Toz kaplama, her gün temas ettiğiniz binlerce üründe bulunan yüksek kaliteli bir kaplamadır. Toz kaplama, en sert, en zorlu makineleri ve günlük olarak ihtiyaç duyduğunuz ev eşyalarını korur. Sıvı boyaların sunabileceğinden daha dayanıklı bir yüzey sağlarken yine de çekici bir yüzey sağlar. Toz boya kaplı ürünler, darbe, nem, kimyasallar, ultraviyole ışık ve diğer aşırı hava koşullarının bir sonucu olarak azalan kaplama kalitesine daha dayanıklıdır. Bu da çizilme, ufalanma, aşınma, korozyon, solma ve diğer aşınma sorunları riskini azaltır.

Artline Kimya, Artline Toz Boya, Artline Powder, Artline Powder Coatings, Artline Powder Coat, Powder, Powder Coatings, Powder Coat, Coat, Coats, Coating ,Coatings, Elektrostatik Toz Boya, Elektrostatik Toz Boya Tedarik, Toz Boya, Toz Boya Tedarik, Toz Boya İstanbul, Elektrostatik Toz Boya İstanbul, Toz Boya Depo, Elektrostatik Toz Boya Depo, Toz Boya İmalat, Elektrostatik Toz Boya İmalat, Elektrostatik Toz Boya Çeşitleri, Toz Boya Çeşitleri, Toz Boya Ümraniye, Elektrostatik Toz Boya Ümraniye, Epoksi Toz Boya, Epoksi Polyester Toz Boya, Hbrid Toz Boya, Polyester Toz Boya, Poliüretan Toz Boya, Epoksi Elektrostatik Toz Boya, Epoksi Polyester Elektrostatik Toz Boya, Hbrid Elektrostatik Toz Boya, Polyester Elektrostatik Toz Boya, Poliüretan Elektrostatik Toz Boya, Üretici, Toz Boya Üretici, Toz Boya Satınalma, Elektrostatik Toz Boya Üretici, Elektrostatik Toz Boya Satınalma, Fırın Boya, Toz Boya Fırın Boya, Elektrostatik Toz Boya Fırın Boya, Toz Boya Satış, Toz Boya Satış Noktası, Elektrostatik Toz Boya Satış, Elektrostatik Toz Boya Satış Noktası.

bottom of page